Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | Logic |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | – |
| Applications | – |
| Current – Output | 1A |
| Voltage – Supply | 8V ~ 36V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VSSOP (0.220″, 5.60mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP-B |
| Base Product Number | BD16922 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.