Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller – Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver – Low Side (2) |
| Interface | PWM |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Controller |
| Current – Output | – |
| Voltage – Supply | 4V ~ 28V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOP |
| Base Product Number | BA6901 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.