Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | Logic |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | – |
| Applications | Media Player |
| Current – Output | 1A |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 15V |
| Voltage – Load | 4.5V ~ 15V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOP (0.213″, 5.40mm Width) + 2 Heat Tabs |
| Supplier Device Package | 24-HSOP |
| Base Product Number | BA6285 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.