Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Voltage – Load | – |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.5V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 4A |
| Rds On (Typ) | 7.8mOhm |
| Input Type | CMOS |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-FC-TDFN (1.5×2) |
| Package / Case | 8-PowerWFDFN |
| Base Product Number | SLG7NT |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.