Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RH850/D1x |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | RH850G3M |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 240MHz |
| Connectivity | CANbus, CSI, Ethernet, I2C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals | DMA, I2S, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Program Memory Size | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| RAM Size | 2.9M x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 272-BGA (21×21) |
| Package / Case | 272-BGA |
| Base Product Number | R7F701461 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.