Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | RL78/I1C |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| Core Processor | RL78 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | CSI, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | AES, LCD, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O | 70 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 6x12b, 4x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14×14) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Base Product Number | R5F10N |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.