Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | SuperH® SH7700 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | SH-3 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 133MHz |
| Connectivity | – |
| Peripherals | – |
| Number of I/O | 96 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | – |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 208-QFP |
| Base Product Number | HD6417709 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.