Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | H8® H8S/2200 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | H8S/2000 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 24MHz |
| Connectivity | SCI, SmartCard, USB |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 69 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 6x10b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (12×12) |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Base Product Number | DF2218 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.