Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Renesas Electronics Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| FET Type | N-Channel |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 1500 V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 2A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 15V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 12Ohm @ 1A, 15V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | – |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 984.7 pF @ 30 V |
| FET Feature | – |
| Power Dissipation (Max) | 50W (Tc) |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | TO-3PFM |
| Package / Case | TO-3PFM, SC-93-3 |
| Base Product Number | 2SK2225 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.