Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 5-20R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | IDC |
| Features | Terminating Cover |
| Panel Cutout Dimensions | Square – 24.50mm x 24.50mm |
| Panel Thickness | 0.031″ ~ 0.071″ (0.79mm ~ 1.80mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | cUL, UL |
| Base Product Number | 739W-X2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.