Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Qualtek |
| Series | 703W |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Connector Type | Receptacle, Male Blades |
| Current Rating – Appliance Inlet | 10A |
| Voltage Rating – Appliance Inlet | 250VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Filter Type | Unfiltered – Commercial |
| Current Rating – Filter | – |
| Switch Features | – |
| Current Rating – Circuit Breaker | – |
| Accomodates a Fuse | No |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Termination | Quick Connect – 0.189″ (4.8mm) |
| Features | Front or Rear Side Mount |
| Fuse Holder, Drawer | – |
| Panel Cutout Dimensions | Variable Size |
| Panel Thickness | – |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | CSA, UL, VDE |
| Base Product Number | 703W-00 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.