Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Powerex Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1400 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 150A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 7 µs |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 30 mA @ 1400 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Stud Mount |
| Package / Case | DO-205AA, DO-8, Stud |
| Supplier Device Package | DO-205AA (DO-8) |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 200°C |
| Base Product Number | R5001415 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.