Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Power Dynamics, Inc. |
| Series | PD-520R2 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 5-20R |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | Quick Connect – 0.250″ (6.3mm) |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 77.84mm x 24.30mm |
| Panel Thickness | 0.039″ ~ 0.078″ (1.00mm ~ 2.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Ingress Protection | – |
| Approval Agency | cUL, UL |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.