Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Sensors |
| Series | PPT82 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Industrial Automation |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 1000PSI (6894.76kPa) |
| Output Type | Analog |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±0.5% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Female – 7/16″ (11.11mm) UNF |
| Port Style | Threaded |
| Termination Style | Wire Leads |
| Maximum Pressure | 1500PSI (10342.14kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.