Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Series | COMBICON PTSM |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions | 8 |
| Positions Per Level | 8 |
| Number of Levels | 1 |
| Pitch | 0.098″ (2.50mm) |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Plug Wire Entry | – |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current – IEC | 6A |
| Voltage – IEC | 160 V |
| Wire Gauge or Range – AWG | – |
| Wire Gauge or Range – mm² | – |
| Color | Black |
| Operating Temperature | – |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Features | Pick and Place Cap |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.