Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Parallax Inc. |
| Series | Propeller™ |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | – |
| Core Size | 32-Bit 8-Core |
| Speed | 80MHz |
| Connectivity | – |
| Peripherals | – |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | ROM |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | – |
| Data Converters | – |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 44-LQFP (10×10) |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Base Product Number | P8X32A |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.