Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Parallax Inc. |
| Series | Propeller™ |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | P2X8C4M64P |
| Core Size | 32-Bit 8-Core |
| Speed | 180MHz |
| Connectivity | 1-Wire, CANbus, HDMI, HDTV, HUB75, I2C, QSPI/QSSI, RS485, SCI/SPI, SD CARD, SmartIO, UART/USART, USB 2.0 HOST/SLAVE, VGA |
| Peripherals | ADC, COMPARATOR, CORDIC, COUNTER, DAC, EVENT, GOERTZEL, MATH, PRNG, PWM, QUADRATURE DECODE, SCOPE, SmartIO, VIDEO |
| Number of I/O | 64 |
| Program Memory Size | 544KB (544K x 8) |
| Program Memory Type | RAM |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 544KB (64KB x 8 SP, 2KB x 16 DP) |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V, 3.3V |
| Data Converters | A/D 64 x 14-bit; D/A 64 x 16-bit |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-TQFP-EP (14×14) |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Base Product Number | P2X8C4 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.