Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Panjit International Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature | – |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 300mA (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.2Ohm @ 300mA, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 0.9nC @ 4.5V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 45pF @ 10V |
| Power – Max | 350mW (Ta) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Base Product Number | PJT7828 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.