Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-U(X) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 40V |
| Voltage Rating – DC | 100V |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126″ L x 0.098″ W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.091″ (2.30mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | General Purpose |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-U |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.