Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-F(A) |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | 84V |
| Voltage Rating – DC | 450V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.713″ L x 0.295″ W (18.10mm x 7.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.535″ (13.60mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591″ (15.00mm) |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-F2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.