Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECP-U(A) |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage Rating – AC | 12V |
| Voltage Rating – DC | 16V |
| Dielectric Material | Acrylic, Metallized – Stacked |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126″ L x 0.063″ W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.047″ (1.20mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Lead Spacing | – |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Ratings | – |
| Features | Low ESR |
| Base Product Number | ECP-U1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.