Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 10 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | Mini2-F3-B |
| Base Product Number | DZ2W15 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.