Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 390 mV @ 200 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.2 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 6 V |
| Capacitance @ Vr, F | 6.1pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package | SSMini2-F5-B |
| Operating Temperature – Junction | 125°C (Max) |
| Base Product Number | DB2S205 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.