Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Series | PF |
| Packaging | Box |
| Part Status | Last Time Buy |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Operating Pressure | 14.23PSI (98.1kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 100 mV |
| Accuracy | ±0.3% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 0.12″ (3mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 28.46PSI (196.22kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | ADP114 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.