Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | PhotoMOS™ AQV |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, DC |
| Voltage – Input | 1.25VDC |
| Voltage – Load | 0 V ~ 30 V |
| Load Current | 3.5 A |
| On-State Resistance (Max) | 80 mOhms |
| Termination Style | PC Pin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 6-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Approval Agency | UR |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Base Product Number | AQV251 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.