Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| FET Type | N-Channel |
| Technology | SiCFET (Silicon Carbide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 750 V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 120A (Tc) |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 15V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.2mOhm @ 80A, 15V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 6V @ 10mA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 164 nC @ 15 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 8374 pF @ 400 V |
| FET Feature | – |
| Power Dissipation (Max) | 1153W (Tc) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | TOLL |
| Package / Case | 8-PowerSFN |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.