Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN – Pre-Biased |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Resistors Included | R1 and R2 |
| Resistor – Base (R1) | 4.7 kOhms |
| Resistor – Emitter Base (R2) | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 1mA, 10mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| Power – Max | 246 mW |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Base Product Number | MMUN2233 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.