Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 500mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 500 mA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 25 V |
| Capacitance @ Vr, F | 17pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | 3-CP |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | SB05 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.