Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 60mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 500nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 1mA, 6V |
| Power – Max | 125 mW |
| Frequency – Transition | 180MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-75, SOT-416 |
| Supplier Device Package | SC-75, SOT-416 |
| Base Product Number | S2SC4617 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.