Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Avalanche |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 80A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.9 V @ 80 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 250 µA @ 1000 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | RURG80 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.