Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10mV |
| Power – Max | 625 mW |
| Frequency – Transition | 300MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | PN2222 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.