Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 400mA, 8A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 4A, 1V |
| Power – Max | 1.5 W |
| Frequency – Transition | 50MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Supplier Device Package | SOT-223-4 |
| Base Product Number | NZT44 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.