Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | N and P-Channel |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 220mA, 200mA |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.5Ohm @ 100mA, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | – |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 12.5pF @ 15V |
| Power – Max | 125mW |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-963 |
| Supplier Device Package | SOT-963 |
| Base Product Number | NTUD3169 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.