Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN – Pre-Biased |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Resistors Included | R1 Only |
| Resistor – Base (R1) | 4.7 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 1mA, 10mA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.