Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 400mA, 4A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2A, 2V |
| Power – Max | 875 mW |
| Frequency – Transition | 150MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 3-WDFN (2×2) |
| Base Product Number | NSS40501 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.