Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 250mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 510 mV @ 200 mA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 6 µA @ 40 V |
| Capacitance @ Vr, F | 6pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | NSR0340 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.