Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 5A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 980 mV @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-PowerTDFN, 5 Leads |
| Supplier Device Package | 5-DFN (5×6) (8-SOFL) |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | NRVB5100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.