Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 50mA, 1A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 2V |
| Power – Max | 1.68 W |
| Frequency – Transition | 65MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Base Product Number | NJD2873 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.