Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 8 |
| Ratio – Input:Output | 1:8 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | SPI |
| Voltage – Load | 3.3V, 5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | – |
| Current – Output (Max) | 600mA |
| Rds On (Typ) | 1.5Ohm |
| Input Type | – |
| Features | – |
| Fault Protection | Open Load Detect, Over Temperature |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-SSOP |
| Package / Case | 24-SSOP (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | NCV7240 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.