Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 4A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.85 V @ 4 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 100 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 25 µA @ 1000 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MUR4100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.