Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 200mA, 2A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 75 @ 1A, 2V |
| Power – Max | 625 mW |
| Frequency – Transition | 75MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | MPS751 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.