Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 16 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 250 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 3.2A, 16A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 8A, 5V |
| Power – Max | 200 W |
| Frequency – Transition | 4MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Base Product Number | MJW21194 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.