Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 5V @ 3A, 8A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | – |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 5 @ 5A, 5V |
| Power – Max | 80 W |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Base Product Number | MJE5852 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.