Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | – |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 10V |
| Power – Max | 15 W |
| Frequency – Transition | 10MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Base Product Number | MJD340 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.