Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN – Darlington |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 400mA, 8A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | – |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 4A, 5V |
| Power – Max | 100 W |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Base Product Number | MJB5742 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.