Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Last Time Buy |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 15 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 120 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 5V @ 7A, 15A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 4A, 2V |
| Power – Max | 115 W |
| Frequency – Transition | 18MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Supplier Device Package | TO-204 (TO-3) |
| Base Product Number | MJ15016 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.