Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 160 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 50mA, 500mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 200mA, 5V |
| Power – Max | 900 mW |
| Frequency – Transition | 100MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | KSC2383 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.