Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 30mA, 1.5A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 500mA, 2V |
| Power – Max | 1 W |
| Frequency – Transition | 120MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | KSC2328 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.