Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Last Time Buy |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 50 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 120 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 1mA, 10mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 1mA, 6V |
| Power – Max | 500 mW |
| Frequency – Transition | 100MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | KSA992 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.