Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 73A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 30 A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 650 V |
| Capacitance @ Vr, F | 1280pF @ 1V, 100kHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Supplier Device Package | TO-263 (D2PAK) |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | FFSB3065 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.